Nowa elektroniczna wiza do Algierii – dostępna już wkrótce!

W przeciągu najbliższych tygodni będziemy mogli zacząć podróżować do Algierii z nowymi, turystycznymi wizami w formie elektronicznej. Kraj, zyskujący coraz większą popularność (również wśród Polaków) chce tym samym zachęcić turystów do jego zwiedzania.

Nowa wiza do Algierii – informacje

Jak przeczytamy z zagranicznych źródeł, Algieria idzie w ślady Arabii Saudyjskiej i postanawia uruchomić w najbliższym czasie elektroniczny system wydawania wiz turystycznych. Ten proceder ma znacznie ułatwić podróżowanie po kraju i zmniejszyć koszty wyrabiania pozwolenia na turystyczny pobyt. Szacuje się, że w przeciągu 5 lat te zmiany mają podwoić liczbę przylatujących turystów (aktualnie z około 2,5 do 3,5 miliona do 5 milionów). Dla porównania podaje się liczbę turystów corocznie odwiedzających sąsiadujące Maroko, gdzie co roku przylatuje blisko 13 milionów turystów, głównie z Europy. Można się spodziewać również, że wraz z uruchomieniem programu elektronicznych wiz do Algierii, zostaną również uruchomione nowe trasy, również tanich linii lotniczych.

Wiza do Algierii – jak to było do tej pory?

Do tej pory proceder wizowy, nawet dla aplikujących o wizy turystyczne do Algierii pozostaje dość skomplikowany. Oprócz paszportu, odwiedzający, aby uzyskać wizę muszą przedstawić potwierdzenia rezerwacji hotelowych lub zaświadczenia z algierskiego biura podróży. Należy również okazać dowód zakupienia ubezpieczenia podróżnego. Sama opłata konsularna za wizę do Algierii jest wysoka, a ze względu na stosunkowo długi okres rozpatrywania wniosku wizowego, wniosek trzeba złożyć z odpowiednim wyprzedzeniem.

Ubezpieczenie turystyczne do Algierii

Przed wyjazdem należy pamiętać o ubezpieczeniu podróżnym do Algierii. Koszty leczenia w tym kraju są bardzo wysokie. Zaleca się wykupienie kompleksowej polisy ubezpieczeniowej pokrywającej koszty leczenia, hospitalizacji i transportu medycznego. Aktualnie ubezpieczenie kosztów leczenia do wizy do Algierii powinno opiewać na sumę obowiązkową min. 35 tys. EUR. Dla czytelników przygotowaliśmy specjalną zniżkę -10% na wszystkie ubezpieczenia turystyczne na Gorilo.pl z kodem rabatowym AINAA10 (należy wpisać go na ścieżce zakupowej). 

Co zwiedzić podróżując do Algierii?

Ten kraj obfituje w wiele pięknych miejsc, a część wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Za największy atut uważa się niezwykły folklor, widoczne wpływy kultur arabskiej, rdzennej berberyjskiej oraz wpływów francuskich. Na pewno na turystów czekają tu niezwykłe doznania kulinarne, piękne, rozległe plaże Morza Śródziemnego czy bezkresne widoki na Saharę.

Na szczególną uwagę zasługują zabytki mieszczące się w stolicy kraju – Algierze – czyli Białym Mieście. Nie sposób wymienić tu XVI-wieczną forteca Kasba, Wielki Meczet z minaretem z XIV wieku czy oddaloną kilka kilometrów od centrum bazylikę Notre Dame d’Afrique. Szczególne miejsce w historii kraju zajmują zabytki z czasów bizantyjskich, a te najlepiej podziwiać w Tipazie. W Algierii najpiękniejsze „zabytki” tworzy jednak sama natura. Tak na piaskach Sahary możemy zobaczyć na własne oczy naskalne rysunki czy prehistoryczne malowidła w Gortach Tassili przeszło sprzed 500 milionów lat leżące w obrębie Parku Narodowego Tasili n’Azdżar.