Japonia przywraca obowiązek wizowy dla Polaków. Wszystko przez koronawirusa.

Jeszcze do niedawna polscy obywatele mogli korzystać z ruchu bezwizowego i przebywać w Japonii do 90 dni pobytu  w celu turystycznym, prywatnym lub służbowym. Od teraz ma się to zmienić. 

Wiza do Japonii dla Polaków - od kiedy?

Zgodnie z informacją od Ambasady RP w Tokio, od 21 marca bieżącego roku Japonia wstrzymuje ruch bezwizowy m.in. dla Polaków. To rozporządzenie będzie obowiązywać na pewno do końca kwietnia, z możliwością przedłużenia. Tym samym wizy jednokrotnego lub wielokrotnego wjazdu wydane przez konsulaty japońskie w krajach Schengen przed 20 marca br. tracą ważność.

Dotychczas Polacy podróżujący do Japonii nie potrzebowali wiz na maksymalny, 90-dniowy pobyt turystyczny lub biznesowy.

Japonia nakłada obowiązek wizowy na Polaków. Dlaczego?

Zgodnie z informacjami na stronie japońskiej ambasady, decyzję o „nowych środkach mających na celu wzmocnienie środków granicznych” podjęto 18 marca tego roku. 

Te działania mają na celu zatrzymanie dalszego rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jest to również reakcja na pogarszającą się sytuację epidemiczną w Europie. Jeszcze niedawno, Japonia zaraz po Chinach, była najbardziej dotkniętym skutkami zakażenia koronawirusem krajem. Dziś dzięki surowym restrykcjom i bardzo odpowiedzialnemu zachowaniu obywateli Japonii udało się praktycznie „stłumić zarazę”.