Całe południe i wschód Azji na 1 wizie, czyli ASEAN

ASEAN jest Stowarzyszeniem Narodów Azji Południowo-Wschodniej i jest organizacją polityczną i gospodarczą, która promuje wzrost gospodarczy i stabilność regionalną wśród jej członków. ASEAN składa się z 10 państw członkowskich, w tym Indonezji, Malezji, Filipin, Singapuru, Tajlandii, Laosu, Birmy, Kambodży i Wietnamu – zdecydowały się na 1 wspólną wizę, która wkrótce zostanie wprowadzona!

ASEAN... to takie e-wizy do Azji?

Tak, po złożeniu i zatwierdzeniu wniosku wizowego online ASEAN, wiza dla Azji zostanie przesłana wnioskodawcy pocztą elektroniczną. Podróżny będzie wówczas mógł odwiedzić wszystkie dziesięć krajów ASEAN, przedstawiając e-wizę władzom granicznym.

Podobnie jak w przypadku innych elektronicznych platform wizowych, internetowy formularz wniosku ASEAN będzie wymagał podania przez wnioskodawcę pełnego nazwiska, adresu, daty urodzenia, danych paszportowych i planów podróży.

Lista krajów ASEAN

Lista kwalifikujących się narodowości nie została jeszcze sfinalizowana. Jak informują zagraniczne media – będzie ona ogłoszona jeszcze pod koniec tego roku, kiedy ASEAN zostanie uruchomiony.

Dziesięć państw ASEAN (Brunei, Kambodża, Indonezja, Laos, Malezja, Birma, Filipiny, Singapur, Tajlandia i Wietnam) ma różne polityki wizowe. Po uzyskaniu wizy dla ASEAN, uprawnieni obywatele będą mogli wkroczyć do wszystkich dziesięciu krajów tak, jakby były pojedynczym miejscem docelowym.

Masz jeszcze inne pytania? Skontaktuj się z nami!

Wybór usług oferowanych przez Aina Travel to – oszczędność czasu, pieniędzy i zbędnych nerwów! Co najważniejsze –gwarantujemy Ci uczciwą i bezpieczną drogę zdobycia wizy!