Wiza turystyczna do Wietnamu – krok po kroku

Wietnam staje się coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym. Nic dziwnego – ponieważ jest to niesamowicie piękny kraj, w którym cały rok można cieszyć się wspaniałą pogodą. W tym poradniku uzyskasz wszystkie niezbędne informacje dotyczące aplikacji o wizę turystyczną do Wietnamu. 

Wiza turystyczna do Wietnamu - informacje

Dowiedz się jakie dokumenty musisz przygotować, jeśli chcesz ubiegać się o wizę turystyczną do Wietnamu.

Korzystając z naszego pośrednictwa możesz ubiegać się o kilka rodzajów wiz: 

 • wizy wklejanej na lotnisku na podstawie promesy
 • wizy wklejanej w konsulacie
 • elektronicznej wizy (e-wizy)

1. W przypadku aplikowania o wizę na podstawie promesy wklejanej na lotnisku należy dostarczyć:

 • wypełniony wniosek wizowy
 • skan paszportu ważnego co najmniej 180 dni po planowanej dacie zakończenia podróży (strona ze zdjęciem)

Po przylocie do Wietnamu na podstawie promesy do paszportu wklejana jest wiza. Dodatkowo, na lotnisku należy uiścić opłatę w wysokości 25 USD (ok. 95 złotych) i mieć ze sobą 2 zdjęcie paszportowe.

2. Aby aplikować o wizę wklejaną w konsulacie należy dostarczyć:

 • Wypełniony wniosek wizowy (kliknij przycisk Wypełnij wniosek on-line)
 • Paszport ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży
 • 1 x zdjęcie paszportowe (aktualne) – pobierz wymagania dot. zdjęcia

3. Najprostszą opcją będzie wybranie e-wizy, przesyłanej online, do której trzeba dostarczyć następujące dokumenty:

 • wypełniony wniosek wizowy
 • skan paszportu ważnego co najmniej 30 dni po dacie zakończenia ważności e-wizy wraz ze zdjęciem (strona zawierająca wszystkie informacje osobowe)
 • 2 x zdjęcie paszportowe – pobierz wymagania dot. zdjęcia

Ubezpieczenie podróżne do Wietnamu

MSZ sugeruje, aby wypić polisę turystyczną obejmującą okres pobytu w Wietnamie i pokrywającą koszty leczenia i transportu medycznego. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy dedykowany kod rabatowy -10% AINAA10 – na wszystkie polisy dostępne na Gorilo.pl. Należy wpisać go na ścieżce zakupowej.

Ważność wizy

Ważność wizy 1-krotnej lub wielokrotnej wklejanej na lotnisku na podstawie promesy to opcjonalnie: 30- lub 85-dni na podstawie dat zaznaczonych we wniosku. Jeśli preferujesz wizę wklejaną w konsulacie to możesz ubiegać się o pobyt na 30 dni w trybie  1- lub wielokrotnym. E-wiza wydawana jest jednie w trybie 1-krotnym na 30 dni. 

Czas wyrabiania

 • na wizę wklejaną na lotnisku poczekamy (bez względu na krotność) w trybie standardowym 4 dni robocze, a w trybie ekspresowym od 1 do 2 dni robocze
 • na wizę wklejaną w konsulacie (bez względu na krotność) poczekamy do 5 dni roboczych w trybie standardowym, a od 2 do 3 dni w trybie ekspresowym
 • czas wyrabiania e-wizy 1-krotnej do Wietnamu to czas rzędu do 6 dni roboczych, a w ekspresie do 3 dni roboczych

Na jakich przejściach granicznych ważna jest e-wiza?

Możesz skorzystać z e-wizy na wskazanych przejściach granicznych:
Lotniczych: Can Tho International Airport, Da Nang International Airport, Noi Bai Int Airport (Ha Noi), Phu Bai Int Airport, Phu Quoc International Airport, Cat Bi Int Airport (Hai Phong), Tan Son Nhat Int Airport (Ho Chi Minh City), Cam Ranh Int Airport (Khanh Hoa)
Lądowych: Nam Can, Song Tien, Tinh Bien, Xa Mat, Mong Cai, Moc Bai, Lao Bao, Ha Tien, Huu Nghi, Cau Treo, Cha Lo, Bo Y, Lao Cai
Portach: Ho Chi Minh City Seaport,Quy Nhin Seaport, Nha Trang Seaport, Hau Phong Seaport, Hon Gai Seaport, Da Nang Seaport, Vung Tau Seaport.

Masz jeszcze inne pytania? Skontaktuj się z nami!

Wybór usług oferowanych przez Aina Travel to – oszczędność czasu, pieniędzy i zbędnych nerwów! Co najważniejsze –gwarantujemy Ci uczciwą i bezpieczną drogę zdobycia wizy!