Darmowa wiza tranzytowa dla obywateli Chin i Indii, przebywających turystycznie w Kazachstanie

Liczba turystów przybywających do Kazachstanu wzrosła, ponieważ rząd wprowadził 72-godzinny pobyt bezwizowy dla obywateli Chin i Indii. Ponad 19 000 gości skorzystało z tego programu od czasu jego wprowadzenia, czyli od marca 2018 roku, zgodnie z opinią kazachstańskiego Ministra Kultury i Sportu, Arystanbeka Mukhamediuly.

Darmowa wiza - część programu

Program jest częścią szerszego planu rządowego mającego na celu zwiększenie turystyki w Kazachstanie. Rząd wprowadził również bezwizowy wjazd dla 63 narodowości i kontynuuje uruchomienie e-wizy do Kazachstanu w nadchodzących miesiącach.

Kazachstan wykazuje potencjał jako centrum przesiadkowe w Azji Środkowej. Jest często nazywany „mostem Eurazji” z pięciogodzinnym lotem z Chin i Indii.

Rząd Kazachstanu liczy na wzmocnienie strategicznego i gospodarczego partnerstwa z Indiami i Chinami. Rząd ma też nadzieje, że liczba turystów z tych krajów będzie nadal rosła.

Ostrożne szacunki sugerują, że ruch bezwizowy dla podróżnych z Indii i Chin przyniósł już gospodarce 14 milionów dolarów.

W ostatnich latach Kazachstan znacząco zainwestował w poprawę infrastruktury. Zbudowali centra logistyczne, międzynarodowe porty lotnicze, centra współpracy transgranicznej i nowe autostrady.