Na Euro 2020 wjedziemy bez wizy do Rosji!

Bardzo dobra informacja dla fanów futbolu i miły gest ze strony rosyjskiej władzy. 22.11.2018, podczas posiedzenia plenarnego Duma Państwowa przyjęła projekt rządowy, dotyczący zniesienia wiz na terytorium Rosji dla kibiców, biorących udział w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej w 2020 roku. 

Euro 2020 - terminarz

Mecze finałowe odbędą się w 12 różnych miastach, 12 różnych krajów – a nie jak dotychczas w 1 lub 2 krajach. Wśród wyróżnionych tym zaszczytem znalazły się takie kraje jak: Dania, Rumunia, Holandia, Hiszpania, Irlandia, Belgia, Szkocja, Azerbejdżan, Węgry, Niemcy, Włochy, Anglia i właśnie Rosja. Mecze fazy grupowej i ćwierćfinały odbędą się w Sankt Petersburgu w Zenit Arena, mieszczącej blisko 69 000 osób! Przewidziana data rozgrywek 1/4 finału to 3 lipca 2020 roku. Wielki finał Euro 2020 zaplanowano na 12 lipca, na stadionie Wembley w Londynie.

Mecze na stadionie w Sankt Petersburgu:
13 czerwca – Grupa B mecz
17 czerwca – Grupa B mecz
22 czerwca – Grupa B mecz
03 lipca, 18: 00 (CET) – ćwierćfinał

Wszelkie informacje na temat biletów najlepiej śledzić przez oficjalną stronę organizatora: https://www.uefa.com/uefaeuro-2020/ticketing/

Wymagane dokumenty

Dowód osobisty – to jedyny dokument, którym będzie musiał się wylegitymować kibic, aby wjechać na terytorium Rosji podczas ME 2020. 

Kibiców na pewno ucieszy też wiadomość, że podczas rozgrywek w Sankt Petersburgu, fani futbolu będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu publicznego w granicach Petersburga i obwodu leningradzkiego. Darmowa komunikacja będzie możliwa w dniu rozgrywek i do godz. 12:00 dnia następnego… Nic tylko jechać do Petersburga! 

Dlaczego warto zobaczyć Petersburg?

• To drugie pod względem wielkości miasto Rosji po Moskwie.
• Petersburg nazywany jest  Wenecją Północy ze względu na sieć eleganckich kanałów wodnych i 342 mostów.
• W 1703 roku na polecenie Cara Piotra Wielkiego założono to miasto.
• Petersburg jest jednym z najsłynniejszych centrów sztuki i kultury – znajduje się tam ponad 250 muzeów, w tym słynny Ermitaż.
• Miasto słynie z „białych nocy”, długich letnich wieczorów, kiedy słońce nigdy nie zachodzi w pełni.

Jak dojechać do Stadionu w Petersburgu?

Międzynarodowe lotnisko Pułkowo znajduje się około 23 kilometry na południe od centrum Sankt Petersburga. Należy wybrać  niebieskie połączenie autobusowe, aby dojechać stamtąd do Moskovskaya Metro Station. Zaledwie 7 przystanków dzieli nas od lotniska do Newskiego Prospektu, czyli głównej arterii miasta. Sankt Petersburg ma rozległą sieć miejskiego transportu publicznego (tramwaje i autobusy) oraz taksówki – więc na pewno nikt się tam nie zgubi 🙂