Wiza turystyczna do Rosji – krok po kroku

Wiza turystyczna do Rosji jest dedykowana osobom, które chcą zwiedzać i poznawać piękno tego kraju. Ze względu na dość skomplikowany proces, zdobycie wizy do Rosji nie jest wcale takim łatwym zadaniem. Poniższy poradnik pomoże Ci skompletować wszystkie wymagane dokumenty oraz pomoże Ci łatwo zaplanować podróż do tego kraju. Zaczynajmy!

Wiza turystyczna do Rosji - informacje

Aby uzyskać wizę turystyczną do Rosji będą Ci potrzebne następujące dokumenty:

  • paszport (ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży)
  • wypełniony wniosek wizowy 
  • 1 x zdjęcie paszportowe (aktualne – zrobione nie później niż 6-miesięcy przed wyjazdem) – pobierz informacje o wymaganiach dot. zdjęcia
  • obowiązkowe ubezpieczenie podróżne (opiewające koszty leczenia na sumę min. 30 000 EUR, obejmujące ŚWIAT) na okres ważności wizy. Specjalnie dla czytelników naszego bloga przygotowaliśmy -10% kod rabatowy – AINAA10 – na wszystkie polisy na Gorilo.pl 
  • rezerwacje hotelowe w planowanych miejscach pobytu na cały okres ważności wizy
  • voucher / poparcie wizowe

Ważność wizy

Wiza turystyczna do Rosji jest ważna maksymalnie 30 dni. Okres ten wyznaczają daty wskazane we wniosku wizowym. Pomiędzy tymi datami można wjechać na teren Federacji Rosyjskiej i z niej wyjechać. 

Jeżeli Twój wyjazd może się przedłużyć, aplikując o wizę, możesz dać sobie dzień, dwa tzw. „zapasu” wyznaczając termin podróży. Pamiętaj, że musisz zmieścić się przy tym w maksymalnym 30-dniowym okresie trwania wizy.

Wielkrotność wizy

Wybierając się do Rosji w celach turystycznych możesz ubiegać się o wizę jednokrotną lub dwukrotną. Ten drugi rodzaj przyda Ci się, jeżeli przekraczasz granicę Rosji więcej niż 1 raz. Na przykład  planujesz podróż np. z Rosji do Chin lub Mongolii, a potem z powrotem do Polski. 

Czas wyrabiania

Wnioski wizowe przyjmowane są przez Konsulat/Ambasadę na około miesiąc przed planowaną datą wjazdu.

Natomiast czas wyrabiania samej wizy od momentu dostarczenia przez Ciebie kompletu dokumentów do naszego biura podróży to w standardzie 6 dni, a w trybie ekspresowym nawet 3 dni w trybie roboczym. Ubiegając się o wizę w trybie ekspresowym należy dodatkowo przedstawić rezerwację biletów lotniczych oraz podanie do Konsula z prośbą o wydanie wizy w trybie przyśpieszonym. Nie każdy konsul wydaje wizy w trybie ekspresowym, dlatego najlepiej wcześniej się z nami skontaktować.

Wybór usług oferowanych przez aina.pl to – oszczędność czasu, pieniędzy i zbędnych nerwów! Przede wszystkim gwarantujemy Ci uczciwą i bezpieczną drogę zdobycia wizy!

Masz jeszcze inne pytania? Skontaktuj się z nami!