Nowe wizy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jak teraz wjedziemy do Dubaju?

Jak informują zagraniczne media, w przeciągu kilku miesięcy zostaną wprowadzone poprawki i zmienią się wymagania przy wyrabianiu wiz turystycznych do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Procedury mają dotyczyć również Polaków.

Wiza turystyczna do Dubaju. Od kiedy?

Dzisiaj Polacy wybierający się do ZEA mogą ubiegać się o bezpłatną wizę turystyczną wydawaną na lotnisku. Umożliwia ona nawet 90-dniowy pobyt w tym kraju przez okres pół roku od momentu przylotu. Turyści wybierający się do Abu Zabi czy Dubaju nie muszą się również martwić dodatkowymi opłatami czy dodatkowymi formalnościami na lotnisku.

Wizy turystyczne do Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą ważne przez pięć lat, zapowiedział premier Sheikh Mohammed Bin Rashid Al Maktoum na początku roku na Twitterze, w ramach kampanii mającej zachęcić turystów do krajów Zatoki Perskiej. Mają być wydawane w trybie wielokrotnym i dla wszystkich narodowości (w tym Polaków).

Jeszcze nie ma dokładnej informacji o tym, kiedy zostaną wprowadzone nowe zmiany wizowe, jak będą wydawane wizy oraz o ewentualnej płatności.  

Skąd ta zmiana?

Zdaniem premiera ZEA wydłużenie okresu pobytu na wizie turystycznej przyczyni się do zwiększenia ruchu turystycznego w tym kraju: – Zatwierdziliśmy zmianę systemu wiz turystycznych w kraju dla wszystkich narodowości. Okres ważności będzie wynosił pięć lat, a wiza będzie wielokrotnego użytku. Gościmy ponad 21 milionów turystów rocznie, ale zamierzamy ustanowić nasz kraj głównym i globalnym celem podróży turystycznych – wskazuje szejk Mohammed Bin Rashid.

Od początku 2020 r. na Bliskim Wschodzie utrzymuje się bardzo napięta sytuacja polityczna. W obecnej sytuacji ZEA chce jak bardziej przyciągnąć turystów do swojego kraju. Najbliższą okazją będzie październik tego roku, gdyż Dubaj będzie gospodarzem Expo 2020. 

Źródła:

  1. https://turystyka.wp.pl/nowe-wizy-do-zjednoczonych-emiratow-arabskich-zmiany-dotycza-takze-polakow-6467610965575297a
  2. https://economictimes.indiatimes.com/nri/visa-and-immigration/uae-launches-multi-entry-tourist-visas-for-all/articleshow/73128080.cms