Pakistan wprowadza e-wizy dla 175 krajów

Rząd Pakistanu ogłosił 25 grudnia 2018 roku, że chce wprowadzić elektroniczny system wizowy dla obywateli 175 krajów. Dodatkowo Pakistan wprowadzi wizę po przylocie dla obywateli 50 krajów (w tym pochodzenia indyjskiego, z paszportami brytyjskimi i USA).

E-wiza do Pakistanu - po co?

Wszystkie postanowienia są wynikiem spotkania premiera Pakistanu Imrana Khana z szefem sztabu generalnego armii, Qamarem Javem Bajwa. Celem wprowadzenia nowej elektronicznej wizy jest otwarcie kraju na turystów. Zgodnie ze słowami ministra Fawada Chaudhry’ego po zamachach w 2001 roku przemysł turystyczny Pakistanu całkowicie został zniszczony. W dalszych słowach wskazał zalety turystyczne kraju. Pomimo faktu, że Pakistan ma do zaoferowania piękne plaże Morza Arabskiego czy niezwykłe szczyty Himalajów i niejako jest „rajem dla turystów”, niestety kraj jest rzadko odwiedzany przez turystów. Teraz ma to się diametralnie zmienić i uratować turystykę Pakistanu.

E-wiza do Pakistanu – dla kogo?

Jeszcze nie podano pełnej listy krajów, które kwalifikują się do programu, choć patrząc na dużą liczbę krajów kwalifikujących się do programu, bardzo prawdopodobne, że znajdzie się wśród nich Polska.