Wizy turystyczne do Pakistanu – krok po kroku

Pakistan, chociaż nie należy do najbezpieczniejszych krajów świata, jest przepięknym krajem, który od niedawna można odwiedzać w celach turystycznych. Wszystkie informacje dotyczące podróży do Pakistanu – znajdziesz właśnie w tym poradniku. Zapraszamy do lektury!

Wiza turystyczna do Pakistanu - informacje

Wymagane dokumenty, aby otrzymać wizę turystyczną do Pakistanu są następujące: 

  • paszport (ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży)
  • 4 x aktualne zdjęcie – pobierz wymagania dot. zdjęcia
  • 2 x wypełniony wniosek wizowy w języku angielskim
  • zaproszenie z pakistańskiej agencji turystycznej
  • kopia licencji pakistańskiej agencji
  • kopia ID card właściciela agencji pakistańskiej
  • list wyjaśniający skąd klient ma kontakt z pakistańską agencją w języku angielskim
  • upoważnienie dla pracownika biura podróży do składania dokumentów w konsulacie w j. angielskim

Ważność wizy

Wiza turystyczna do Pakistanu uprawnia do 30-dniowego pobytu na terenie tego kraju. Wiza jest ważna na 30 dni od daty wydania. 

Czas wyrabiania

Za pośrednictwem naszej strony internetowej wizę turystyczną do Pakistanu zdobędziesz w 14 dni roboczych. Czas wyrabiania wiz podano w dniach roboczych konsulatu. Jest on liczony od następnego dnia po otrzymaniu przez naszego pracownika wszystkich niezbędnych dokumentów do otrzymania wizy. W przypadku konieczności wizowania paszportów w innym mieście, niż miejsce składania dokumentów należy doliczyć 2 dni na przesyłki kurierskie.

Ubezpieczenie

Nie ma obowiązku wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia, jednak zaleca się zakup wcześniejszej polisy ubezpieczeniowej ze względu na wysokie koszty leczenia za granicą. 

Których terenów szczególnie unikać?

Turyści powinni szczególnie uważać w prowincji Beludżystan, FATA, Khyber- Pakhtunkhawa oraz administrowanej przez Pakistan części Kaszmiru (Azad Kashmir).

Masz jeszcze inne pytania? Skontaktuj się z nami!

Wybór usług oferowanych przez Aina Travel to – oszczędność czasu, pieniędzy i zbędnych nerwów! Co najważniejsze –gwarantujemy Ci uczciwą i bezpieczną drogę zdobycia wizy!