Wiza biznesowa do Chin – krok po kroku

Chiński biznes coraz lepiej rozpoznaje polski rynek. Nic dziwnego, że coraz więcej inwestorów polskich próbuje swoich sił na rynkach dalekowschodnich. Dzisiaj przygotowaliśmy przewodnik, który ułatwi Ci  uzyskanie wizy biznesowej do Chin. 

Wiza biznesowa do Chin - informacje

Aby uzyskać wizę biznesową do Chin będą Ci potrzebne następujące dokumenty:

 • zaproszenie z firmy chińskiej (wysokiej jakości kopia/skan) lub wydruk udziału w targach
  Informacje obowiązkowe na zaproszeniu:
  – nazwa, adres telefon chińskiej firmy zapraszającej
  – imię, nazwisko, numer paszportu aplikanta
  – dokładny cel pobytu (np. business meetings)
  – data pierwszego pobytu w Chinach (w formacie od dd/mm/rrrr do dd/mm/rrrr)
  – prośba o  wydanie wizy jednokrotnej/dwukrotnej/wielokrotnej
  – czytelna pieczątka firmy chińskiej (wyraźny, czytelny stempel, bez ubytków w tuszu)
 • oryginał paszportu ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży ( posiadający 6 wolnych stron: 3 kartki – obok siebie lub obustronnie puste)
 • kopia paszportu (strona ze zdjęciem)
 • wypełniony wniosek wizowy 
 • 1 x zdjęcie paszportowe (aktualne) – pobierz wymagania dot. zdjęcia
 • przy wizie wielokrotnej – co najmniej 2 wizy biznesowe (M) w paszporcie (nowym i/lub starym) 

Ubezpieczenie turystyczne do Chin

MSZ wskazuje, że ubezpieczenie turystyczne do Chin nie jest wymagane, jednak zaleca się wykupienie przed wyjazdem polisy ubezpieczeniowej. Ważne, by polisa pokrywała koszty hospitalizacji, transportu medycznego, a w razie śmierci – koszt transportu ciała do Polski. Zwłaszcza – że warunki w chińskich szpitalach bardzo się różnią i trzeba być gotowym na taką ewentualność. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy dedykowany kod rabatowy -10%AINAA10 – na wszystkie polisy dostępne na Gorilo.pl 

Kod rabatowy należy wpisać na ścieżce zakupowej.

Ważność wizy

Ważność wizy biznesowej do Chin uzależniona jest od krotności samej wizy. Wiza 1-krotna jest ważna na 90 dni od momentu wydania, a upoważnia do pobytu na terenie Chin na maksymalnie 30 dni pobytu. Natomiast wiza 2-krotna i wielokrotna upoważniają również do maksymalnie 30 dni pobytu, tyle, że ważność samej wizy to kolejno: 180 dni i 365 dni od momentu wydania. Pamiętaj, że wjazd do Chin musi się odbyć na 3 dni przed końcem ważności wizy. 

Czas wyrabiania wizy

Za pośrednictwem naszego biura podróży standardowy czas wyrabiania wizy określony jest na 5 do 6 dni roboczych, a przy wizie ekspresowej od 3 do 4 dni.  

Pamiętaj...

Pobyt w Hong Kongu jest traktowany jako opuszczenie terenu Chin. Dlatego, jeśli np. jedziesz do Szanghaju, a potem do Hong Kongu i z powrotem- pamiętaj o zaaplikowaniu o wizę dwukrotną!

Masz jeszcze inne pytania? Skontaktuj się z nami!

Wybór usług oferowanych przez Aina Travel to – oszczędność czasu, pieniędzy i zbędnych nerwów! Co najważniejsze –gwarantujemy Ci uczciwą i bezpieczną drogę zdobycia wizy!