Wiza naukowa do Chin – krok po kroku

Szykujesz się na wyjazd na konferencje naukową w Pekinie? A może jedziesz do Szanghaju na wymianę studencką? W każdym z powyższym przypadków musisz ubiegać się o specjalną wizę naukową do Chin. 

Wiza naukowa do Chin - informacje

Aby uzyskać wizę studencką do Chin będą Ci potrzebne następujące dokumenty:

  • zaproszenie z Uniwersytetu Chińskiego w formie dobrej jakości kopii/skanu
  • oryginał paszportu ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży (posiadający 6 wolnych stron: 3 kartki – obok siebie lub obustronnie puste)
  • kopia paszportu (strona ze zdjęciem)
  • wypełniony wniosek wizowy 
  • 1 x zdjęcie paszportowe (do 6 miesięcy od zrobienia) – pobierz wymagania dot. zdjęcia

Ubezpieczenie turystyczne do Chin

MSZ wskazuje, że ubezpieczenie turystyczne do Chin nie jest wymagane, jednak zaleca się wykupienie przed wyjazdem polisy ubezpieczeniowej. Ważne, by polisa pokrywała koszty hospitalizacji, transportu medycznego, a w razie śmierci – koszt transportu ciała do Polski. Zwłaszcza – że warunki w chińskich szpitalach bardzo się różnią i trzeba być gotowym na taką ewentualność. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy dedykowany kod rabatowy -10%AINAA10 – na wszystkie polisy dostępne na Gorilo.pl

Ważność wizy

Za pośrednictwem naszego biura podróży można ubiegać się o wizę jednokrotną ważną na 90 dni po jej wyrobieniu. Upoważnia ona do pobytu na 30 dni w Chinach. 

Czas wyrabiania wizy

Podobnie jak w przypadku wizy turystycznej i biznesowej czas wyrabiania wizy naukowej to od 5 do 6 dni roboczych, a przy wizie ekspresowej od 3 do 4 dni.  

Pamiętaj...

Jeżeli w trakcie pobytu planujesz wyjazd z Chin np. do Hong Kongu, Tajwanu, Macao oraz ponowny powrót do Chin, należy wyrobić wizę 2-krotną (ponieważ Hong Kong jest traktowany jako strefa autonomiczna).

Masz jeszcze inne pytania? Skontaktuj się z nami!

Wybór usług oferowanych przez Aina Travel to – oszczędność czasu, pieniędzy i zbędnych nerwów! Co najważniejsze –gwarantujemy Ci uczciwą i bezpieczną drogę zdobycia wizy!