Wiza turystyczna do Chin – krok po kroku

Planujesz odwiedzić chińskie targi? A może chcesz zobaczyć Wielki Mur na własne oczy? Ubiegaj się o wizę turystyczną do Chin! 

Wiza turystyczna do Chin - informacje

Aby uzyskać wizę turystyczną do Chin będą Ci potrzebne następujące dokumenty:

  • oryginał paszportu: (ważny co najmniej na 180 dni po dacie zakończenia podróży oraz posiadający 6 wolnych stron: 3 kartki – obok siebie lub obustronnie puste)
  • kopia paszportu (strona ze zdjęciem)
  • wypełniony wniosek wizowy 
  • 1 x zdjęcie paszportowe (aktualne) – pobierz wymagania dot. zdjęcia
  • obowiązkowa rezerwacja hotelowa na każdy planowany wjazd i wyjazd
  • obowiązkowa rezerwacja lotnicza na każdy planowany wjazd i wyjazd

Ubezpieczenie turystyczne do Chin

MSZ wskazuje, że ubezpieczenie turystyczne do Chin nie jest wymagane, jednak zaleca się wykupienie przed wyjazdem polisy ubezpieczeniowej. Ważne, by polisa pokrywała koszty hospitalizacji, transportu medycznego, a w razie śmierci – koszt transportu ciała do Polski. Zwłaszcza – że warunki w chińskich szpitalach bardzo się różnią i trzeba być gotowym na taką ewentualność. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy dedykowany kod rabatowy -10%AINAA10 – na wszystkie polisy dostępne na Gorilo.pl

Ważność wizy

Za pośrednictwem naszej strony internetowej możesz ubiegać się o wizę turystyczna 30-dniową 1- lub 2-krotną. Wizę dwukrotną wybierz, jeśli jedziesz np. do Chin, potem Japonii i z powrotem do Chin. Na wizie 1-krotnej turystycznej do Chin można wjechać na 90 dni od momentu wydania. Upoważnia do 30 dni pobytu na terenie tego kraju. Natomiast na wizie 2-krotnej możesz wjechać na 180 dni od momentu wydania na 30 dni pobytu.

Czas wyrabiania

Samodzielne wyrabianie wizy może zająć nawet miesiąc. Korzystając z pomocy naszego biura podróży wizę turystyczną możesz uzyskać nawet w 5 do 6 dni roboczych w trybie standardowym, a 3 do 4 dni w ekspresie.

Masz jeszcze jakieś pytania? Skontaktuj się z nami!