Wiza biznesowa do USA – krok po kroku

Jedziesz do USA podpisać umowę handlową? A może została Ci zlecona praca w Stanach Zjednoczonych? Pamiętaj o wcześniejszym aplikowaniu o odpowiednią wizę!

Wiza biznesowa do USA - informacje

Aby uzyskać wizę turystyczną do USA będą Ci potrzebne następujące dokumenty:

  • uzupełniony wniosek wizowy 
  • skan ważnego paszportu (paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy dłużej niż planowany pobyt)
  • zdjęcie w formie elektronicznej – pobierz wymagania dot. zdjęcia
  • na rozmowę z konsulem warto wziąć dodatkowo zaproszenie z USA i pismo delegujące z firmy

Uwaga

W związku z dołączeniem przez Polskę do programu Visa Waiver oraz wymaganą autoryzacją ESTA prosimy o zapoznanie się z naszym tekstem: https://www.aina.pl/a/do-usa-bez-wiz-od-kiedy-na-jakich-zasadach-poradnik/

Ważność wizy

Podobnie jak w przypadku wizy turystycznej, wiza biznesowa wydawana jest najczęściej w trybie wielokrotnym na okres 10 lat. Na lotnisku w USA Urzędnik Imigracyjny podejmuje decyzję o terminie wyjazdu i wyjazdu ze Stanów Zjednoczonych. Jest to determinowane na postawienie dat na zaproszeniu z USA/pisma delegującego z firmy. 

Rozmowa z konsulem

O wszystkich danych dotyczących rozmowy z konsulem, wszelakich formalność i dostarczenia odpowiednich dokumentów – napisaliśmy w poprzednim wpisie.

Czas wyrabiania wizy

Za pośrednictwem naszej strony internetowej czas wyrabiania wizy określony jest jako 3 lub 5 dni roboczych. To okres, w którym weryfikujemy oraz przygotowujemy aplikację wizową do USA. Do tego czasu należy jeszcze doliczyć czas oczekiwania na rozmowę z konsulem (w zależności od sezonu od 1 do 4 tygodni). Jeśli konsul pozytywnie rozpatrzy aplikację, na paszport z wizą trzeba poczekać jeszcze ok. 5 dni roboczych. Każdy nasz klient  otrzymuje instrukcje odnośnie sposobu rozmawiania z konsulem oraz otrzymuje informacje o terminie spotkania. Przygotowujemy wszelkie wymagane dokumenty, które wysyłamy do naszych klientów mailem lub wydrukowane pocztą. Samą procedurę wizową najlepiej rozpocząć 1,5 miesiąca przed planowaną wyprawą. 

Ubezpieczenie turystyczne do USA

Należy pamiętać, że koszty leczenia w Stanach Zjednoczonych są wielokrotnie większe niż w Polsce – dlatego suma kosztów leczenia (KL) w ubezpieczeniu turystycznym na czas wyjazdu powinna wynosić co najmniej 100 000 zł. Przed zakupem polisy turystycznej – polecamy skorzystać ze strony naszego partnera: Gorilo.pl – gdzie łatwo i bardzo szybko kupisz  polisę online. Możesz wykorzystać do tego kod rabatowy: AINAA10 – który daje Ci zniżkę -10% na wszystkie polisy (kod należy wpisać na ścieżce zakupowej).

Nasza oferta obejmuje:

  • przebiegu całego procesu wizowego (ze strony naszych ekspertów możesz liczyć zawsze na 100% miłą i kompetentną obsługę)
  • wypełniania wniosków online – w tym ustalenia odpowiedniej kategorii wizowej i naniesienia korekty/poprawek na odpowiednie pola formularza,
  • rozmowy z konsulem – tutaj umówienia na spotkanie, udzielenia rzetelnych informacji jak dobrze wypaść podczas rozmowy,
  • dostarczenia wszelakiej, niezbędnej dokumentacji – w zależności od preferencji – wydrukowane pocztą lub mailem.

Wybór usług oferowanych przez Aina Travel to – oszczędność czasu, pieniędzy i zbędnych nerwów! Co najważniejsze –gwarantujemy Ci uczciwą i bezpieczną drogę zdobycia wizy!

Masz jeszcze inne pytania? Skontaktuj się z nami!