Wiza studencka do USA – krok po kroku

Rozpoczynasz wymianę studencką w Stanach Zjednoczonych? A może dostałeś się na wymarzone studia na Harvardzie, Uniwersytecie Stanford albo Cambridge? Gratulacje! Teraz czeka Cię m.in. aplikowanie o odpowiednią wizę naukową do USA!

Wiza studencka do USA - informacje

Aby uzyskać wizę naukową (typu F-1) do USA będą Ci potrzebne następujące dokumenty:

  • wypełniony wniosek wizowy 
  • skan ważnego paszportu
  • zdjęcie w formie elektronicznej – pobierz wymagania dot. zdjęcia
  • dokument I-20 wydawany przez szkołę, który należy zabrać na rozmowę z konsulem

Ważność wizy

Ważność wizy studenckiej/naukowej do Stanów Zjednoczonych jest uzależniona od okresu trwania studiów/wymiany studenckiej. 

Czas wyrabiania wizy

Za pośrednictwem naszego biura podróży czas wyrabiania wizy określony jako 3 lub 5 dni robocze. Wtedy weryfikujemy i przygotowujemy potrzebną aplikację wizową do USA. Najbardziej absorbująca czasowo jest oczekiwanie na rozmowę z konsulem (w zależności od sezonu jest to od 1 do 4 tygodni). Jeśli konsul pozytywnie rozpatrzy Twoją aplikację, na paszport z wizą trzeba poczekać jeszcze ok. 5 dni roboczych. Każdy z naszych klientów otrzymuje instrukcje odnośnie sposobu rozmawiania z konsulem oraz dostaje informacje o terminie spotkania. Przygotowujemy wszelkie wymagane dokumenty, które wysyłamy potem do Ciebie mailem lub wydrukowane pocztą.  Samą procedurę wizową najlepiej rozpocząć 1,5 miesiąca przed planowaną wyprawą. 

Ubezpieczenie turystyczne do USA

Należy pamiętać, że koszty leczenia w Stanach Zjednoczonych są wielokrotnie większe niż w Polsce – dlatego suma kosztów leczenia (KL) w ubezpieczeniu turystycznym na czas wyjazdu powinna wynosić co najmniej 100 000 zł. Przed zakupem polisy turystycznej – polecamy skorzystać ze strony naszego partnera: Gorilo.pl – gdzie łatwo i bardzo szybko kupisz  polisę online. Możesz wykorzystać do tego kod rabatowy: AINAA10 – który daje Ci zniżkę -10% na wszystkie polisy (kod należy wpisać na ścieżce zakupowej).

Nasza oferta obejmuje:

  • przebiegu całego procesu wizowego (ze strony naszych ekspertów możesz liczyć zawsze na 100% miłą i kompetentną obsługę)
  • wypełniania wniosków online – w tym ustalenia odpowiedniej kategorii wizowej i naniesienia korekty/poprawek na odpowiednie pola formularza,
  • rozmowy z konsulem – tutaj umówienia na spotkanie, udzielenia rzetelnych informacji jak dobrze wypaść podczas rozmowy,
  • dostarczenia wszelakiej, niezbędnej dokumentacji – w zależności od preferencji – wydrukowane pocztą lub mailem.

Wybór usług oferowanych przez Aina Travel to – oszczędność czasu, pieniędzy i zbędnych nerwów! Co najważniejsze –gwarantujemy Ci uczciwą i bezpieczną drogę zdobycia wizy!

Masz jeszcze inne pytania? Skontaktuj się z nami!