Wiza studencka do USA

Wiza studencka do USA – krok po kroku

4.8 (95%) 4 votes

Rozpoczynasz wymianę studencką w Stanach Zjednoczonych? A może dostałeś się na wymarzone studia na Harvardzie, Uniwersytecie Stanford albo Cambridge? Gratulacje! Teraz czeka Cię m.in. aplikowanie o odpowiednią wizę naukową do USA!

Wiza studencka do USA - informacje

Aby uzyskać wizę naukową (typu F-1) do USA będą Ci potrzebne następujące dokumenty:

  • wypełniony wniosek wizowy 
  • skan ważnego paszportu
  • zdjęcie w formie elektronicznej – pobierz wymagania dot. zdjęcia
  • dokument I-20 wydawany przez szkołę, który należy zabrać na rozmowę z konsulem

Ważność wizy

Ważność wizy studenckiej/naukowej do Stanów Zjednoczonych jest uzależniona od okresu trwania studiów/wymiany studenckiej. 

Czas wyrabiania wizy

Za pośrednictwem naszego biura podróży czas wyrabiania wizy określony jako 3 lub 5 dni robocze. Wtedy weryfikujemy i przygotowujemy potrzebną aplikację wizową do USA. Najbardziej absorbująca czasowo jest oczekiwanie na rozmowę z konsulem (w zależności od sezonu jest to od 1 do 4 tygodni). Jeśli konsul pozytywnie rozpatrzy Twoją aplikację, na paszport z wizą trzeba poczekać jeszcze ok. 5 dni roboczych. Każdy z naszych klientów otrzymuje instrukcje odnośnie sposobu rozmawiania z konsulem oraz dostaje informacje o terminie spotkania. Przygotowujemy wszelkie wymagane dokumenty, które wysyłamy potem do Ciebie mailem lub wydrukowane pocztą.  Samą procedurę wizową najlepiej rozpocząć 1,5 miesiąca przed planowaną wyprawą. 

Nasza oferta obejmuje:

  • przebiegu całego procesu wizowego (ze strony naszych ekspertów możesz liczyć zawsze na 100% miłą i kompetentną obsługę)
  • wypełniania wniosków online – w tym ustalenia odpowiedniej kategorii wizowej i naniesienia korekty/poprawek na odpowiednie pola formularza,
  • rozmowy z konsulem – tutaj umówienia na spotkanie, udzielenia rzetelnych informacji jak dobrze wypaść podczas rozmowy,
  • dostarczenia wszelakiej, niezbędnej dokumentacji – w zależności od preferencji – wydrukowane pocztą lub mailem.

Wybór usług oferowanych przez Aina Travel to – oszczędność czasu, pieniędzy i zbędnych nerwów! Co najważniejsze –gwarantujemy Ci uczciwą i bezpieczną drogę zdobycia wizy!

Masz jeszcze inne pytania? Skontaktuj się z nami!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on reddit
Share on vk

Poznaj nasze media: