Elektroniczne wizy do Kaliningradu – już od lipca

Jak informują media, od 1 lipca tego roku turyści wjeżdżający do Obwodu Kaliningradzkiego będą mogli ubiegać się o elektroniczną wizę. 

E-wizy do Kaliningradu - informacje

Zgodnie z rozporządzeniem rosyjskiego gabinetu ministrów od 1 lipca 2019 roku będzie można wjechać do Obwodu Kaliningradzkiego na podstawie wizy elektronicznej. Zmiany zapowiadał już w 2017 roku premier Rosji Dmitrij Miedwiediew. Władze Kaliningradu starały się już od 2018 roku, aby cudzoziemcy mogli odwiedzać enklawę na podstawie elektronicznych wiz. O tym, że Rosjanie otwierają się na turystów oraz o planach wprowadzenia elektronicznej wizy do Rosji o 2021 roku pisaliśmy tutaj

Ubezpieczenie podróżne do Rosji

Warto pamiętać, że oprócz elektronicznej wizy przy wjeździe na terytorium Rosji należy mieć obowiązkowo ubezpieczenie podróżne. Musi opiewać ono na sumę kosztów leczenia min. na 30 000 EUR obejmująca ŚWIAT) na okres ważności wizy. Polecamy przy tym skorzystać z naszej strony: Gorilo.pl – gdzie z kodem rabatowym AINAA10 kupisz wszystkie polisy ze zniżką -10% . Na Gorilo.pl wskazujemy – które z polis są honorowane do wizy do Rosji.

E-wizy do Kaliningradu - na jakich zasadach?

Elektroniczne wizy do Obwodu Kaliningradzkiego mają obowiązywać na 30 dni od momentu ich wydania i umożliwić pobyt do 8 dni na terenie enklawy. Jeszcze nie ma oficjalnej informacji dotyczącej kosztów wizy oraz listy krajów, które będą mogły ubiegać się e-wizę. 

Warto podkreślić, że Kaliningrad staje się coraz bardziej popularną destynacją wśród turystów. W samym 2016 roku liczba przekroczeń granicy polsko-rosyjskiej w Obwodzie Kaliningradzkim wyniosła około 4 milionów. 

Jeśli interesuje się co ciekawego zobaczyć zwiedzając Obwód Kaliningradzki – polecamy nasz tekst blogowy – Miasto Kanta i Nadmorska Metropolia. 5 Największych Atrakcji Królewca i Okolic

 

Źródła:

http://www.pspdgdynia.pl
https://pl.sputniknews.com/swiat/2019052910472756-Sputnik-wiza-elektroniczna-kaliningrad/