Możliwość aplikacji o e-wizę do Indii na okres 1 roku!

Dobra wiadomość dla podróżnych, którzy mogą wjechać w ramach programu elektronicznych wiz do Indii. Jak się okazuje, będzie można wykupić wizę do Indii ważną na 1 rok, która uprawnia do wielokrotnego wjazdu na teren kraju. Decyzja została przegłosowana podczas posiedzenia komisji władz Indii w Nowej Zelandii.

Jak to było do tej pory?

Do tego momentu maksymalny pobyt na elektronicznej wizie w Indiach był możliwy tylko na okres 60 dni. Turyści i biznesmeni będą mogli przedłużyć pobyt w Indiach, o ile pobyt w kraju nie przekroczy 90 dni.

Elektroniczna wiza do Indii jest dostępna w 5 kategoriach: turystyczna, biznesowa, medyczna, konferencyjna oraz dla osób, które będą chcą odbyć specjalną terapie medyczną w tamtym kraju.

Program elektronicznych wiz do Indii ruszył w 2014 roku. Jest dostępny dla obywateli 166 krajów. Aplikacja jest możliwa poprzez uzupełnienie formularza, uiszczenie opłaty – a następnie gotową wizę otrzymuje się na podany wcześniej adres mailowy.

Co warto zobaczyć w Indiach?

Najchętniej odwiedzanymi miastami w Indiach są: Delhi, Mumbaj, Chennai, Agra i Jaipur. Stolica, czyli Delhi, uplasowała się na 21. miejscu najchętniej odwiedzanych miast świata w 2018 roku. Mumbaj był w rankingu tuż za nim.

Istnieje ogromna liczba atrakcji, które można zobaczyć w Indiach, biorąc pod uwagę fakt, że kraj 37 miejsc znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.  Niektóre z najbardziej znanych zabytków, które znajdują się na liście to: Taj Mahal, Świątynia Słońca, Świątynia Khajuraho i Wzgórza fortu w Radżastanie.