Wiza biznesowa do Indii – krok po kroku

Wiza biznesowa do Indii dedykowana jest wszystkim osobom, które dokonują wymiany handlowej, badają rynek indyjski, biorą udział w szkoleniach lub są wystawcami na targach branżowych. 

Wiza biznesowa do Indii - informacje

Aby ubiegać się o wizę biznesową do Indii, należy dostarczyć następujące dokumenty:

Przy elektronicznej wizie 1-krotnej i 2-krotnej :

  • skan paszportu ważnego co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży
  • skan zdjęcia paszportowego (aktualnego, zrobionego w przeciągu ostatnich 6 miesięcy) – pobierz wymagania dot. zdjęcia

Przy tradycyjnej wizie wielokrotnej:

  • paszport ważny przez co najmniej 180 dni – musi zawierać przynajmniej 2 wolne strony obok siebie.
  • wypełniony wniosek wizowy 
  • 1 x zdjęcie paszportowe (aktualne, do 6 mięsięcy od wykonania) – pobierz wymagania dot. zdjęcia
  • rezerwację lotniczą (o ile ją posiadasz)

Ważność wizy

Wiza 1-krotna turystyczna jest ważna na 34 dni od momentu wydania (jest to czas na przekroczenie granicy z Indiami), natomiast upoważnia do pobytu w Indiach na 30 dni od momentu wjazdu. Wiza dwukrotna jest ważna 120 dni od momentu wydania i upoważnia do 60 dni pobytu w Indiach. Wiza wielokrotna będzie ważna na 365 dni od momentu wydania i upoważnia maksymalnie do 180 dni pobytu w Indiach.

Ubezpieczenie turystyczne do Indii

MSZ wskazuje – że przed wyjazdem do Indii – wskazane jest wykupienie indywidualnego pakietu ubezpieczeniowego, szczególnie od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia. Osoby udające się w góry (szczególnie stan Dżammu i Kaszmir – rejon Ladakh) powinny być w posiadaniu polis ubezpieczeniowych obejmujących trekking na poziomie powyżej 2400 m. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy dedykowany kod rabatowy -10%AINAA10 – na wszystkie polisy dostępne na Gorilo.pl. Kod rabatowy należy wpisać na ścieżce zakupowej.

Czas wyrabiania

Czas wyrabiania wizy jest uzależniony od krotności wizy, której potrzebujesz. Za pośrednictwem naszego biura podróży wizę 1-krotną i 2-krotną otrzymasz w trybie standardowym w 4 dni robocze, a w trybie ekspresowym w 3 dni robocze. Natomiast wiza wielokrotna to w standardzie od 10 do 13 dni roboczych.

Pamiętaj...

  • O e-wizę (eTV) do Indii możesz się ubiegać jeżeli podróżujesz samolotem na następujące lotniska: Ahmedabad, Amritsar, Bagdogra, Bengaluru, Calicut, Chennai, Chandigarh, Cochin, Coimbatore, Delhi, Gaya, Goa, Guwahati, Hyderabad, Jaipur, Kolkata, Lucknow, Mangalore, Mumbai, Nagpur, Pune, Tiruchirapalli, Trivandrum, Varanasi i Vishakhapatnam; lub statkiem i dobijasz do jednego z tych 5 portów: Cochin, Goa, Mangalore, Mumbai, Chennai
  • e-wizę do Indii można wyrobić tylko 2 razy w roku, jeżeli Twoje wyjazdy do Indii są częstsze musisz aplikować o inny rodzaj wizy np. wielokrotną biznesową
  • e-wizę nie da się przedłużyć w miejscu podróży (czyli w Indiach)

Korzystając z pośrednictwa wizowego aina.pl nie musisz stawiać się osobiście w Ambasadzie Indii, w celu pobrania odcisków palców.

Masz jeszcze inne pytania? Skontaktuj się z nami!

Wybór usług oferowanych przez Aina Travel to – oszczędność czasu, pieniędzy i zbędnych nerwów! Co najważniejsze –gwarantujemy Ci uczciwą i bezpieczną drogę zdobycia wizy!