Wiza turystyczna do Indii – krok po kroku

Planujesz zobaczyć Tadź Mahal na własne oczy? Takie atrakcje tylko w Indiach. Jedź do znajomych lub rodziny i zapoznaj się wcześniej z wymaganiami dotyczącymi uzyskania wizy turystycznej do Indii

Wiza turystyczna do Indii - informacje

Zobacz, które dokumenty będą Ci potrzebne, aby uzyskać wizę turystyczną do Indii:

  • skan paszportu (ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży)
  • skan zdjęcia paszportowego (aktualnego co najmniej od 6 miesięcy) – pobierz wymagania dot. zdjęcia
  • przy wizie wielokrotnej – paszport ważny przez co najmniej 180 dni z 2 wolnymi stronami obok siebie oraz rezerwację lotniczą – o ile ją posiadasz.

Ubezpieczenie turystyczne do Indii

MSZ wskazuje – że przed wyjazdem do Indii – wskazane jest wykupienie indywidualnego pakietu ubezpieczeniowego, szczególnie od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia. Osoby udające się w góry (szczególnie stan Dżammu i Kaszmir – rejon Ladakh) powinny być w posiadaniu polis ubezpieczeniowych obejmujących trekking na poziomie powyżej 2400 m. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy dedykowany kod rabatowy -10%AINAA10 – na wszystkie polisy dostępne na Gorilo.pl. Kod rabatowy należy wpisać na ścieżce zakupowej.

Czas wyrabiania

Czas wyrabiania wizy jest uzależniony od krotności wizy, której potrzebujesz. Za pośrednictwem naszego biura podróży wizę 1-krotną i 2-krotną otrzymasz w trybie standardowym w 4 dni robocze, a w trybie ekspresowym w 3 dni robocze. Natomiast wiza wielokrotna to w standardzie od 10 do 13 dni roboczych.

Ważność wizy

Wiza 1-krotna turystyczna jest ważna na 34 dni od momentu wydania (jest to czas na przekroczenie granicy z Indiami), natomiast upoważnia do pobytu w Indiach na 30 dni od momentu wjazdu. Wiza dwukrotna jest ważna 120 dni od momentu wydania i upoważnia do 60 dni pobytu w Indiach. Wiza wielokrotna będzie ważna na 365 dni od momentu wydania i upoważnia maksymalnie do 90 dni pobytu w Indiach.

Pamiętaj...

  • jeżeli podczas ubiegania się o  wizę indyjską posiadasz drugi paszport innej narodowości, musisz do wniosku dołączyć ksero jego pierwszej strony .
  • dzieci poniżej 18 roku życia do wniosku muszą mieć dołączone oświadczenie, że rodzice biorą pełną odpowiedzialność za swoje dziecko podczas pobytu w Indiach (jeżeli dziecko wybiera się z jednym rodzicem, należy dołączyć zgodę drugiego rodzica). Pisma te należy sporządzić w języku angielskim.

Masz jeszcze inne pytania? Skontaktuj się z nami!

Wybór usług oferowanych przez Aina Travel to – oszczędność czasu, pieniędzy i zbędnych nerwów! Co najważniejsze –gwarantujemy Ci uczciwą i bezpieczną drogę zdobycia wizy!