Wiza do Azerbejdżanu – krok po kroku

Będąc Polakiem/Polką Twoim pierwszym krokiem w celu uzyskania wizy do Azerbejdżanu powinno być wypełnienie wniosku online.

Wiza do Azerbejdżanu - dokumenty

Do aplikowania o e-wizę jednokrotną będziesz potrzebować jedynie: 

 • kolorowego skanu pierwszej strony paszportu
 • skanu fotografii portretowej.

Pamiętaj, aby upewnić się, że paszport, który masz – będzie ważny przynajmniej na 180 dni dłużej od daty zakończenia wizy.

Do wyrobienia wizy wielokrotnej oprócz wymienionych dokumentów, niezbędna będzie również kopia rezerwacji z biletu i hotelu, oryginał zaproszenia z firmy w języku azerskim (tutaj pobierzesz wzór), list delegujący z firmy na wyjazd (w przypadku wizy pracowniczej), 2 aktualne zdjęcia paszportowe, oryginał zaświadczenia o zatrudnieniu w języku azerskim lub angielskim oraz zaproszenie (musisz to być zaproszenie od firmy wystawione przez służby konsularne (TELEX do ambasady). 

Ubezpieczenie turystyczne do Azerbejdżanu

Przed wyjazdem do Azerbejdżanu MSZ zaleca wykupienie ubezpieczenia pokrywającego koszty leczenia, pobytu w szpitalu oraz transportu medycznego. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy dedykowany kod rabatowy -10%AINAA10 – na wszystkie polisy dostępne na Gorilo.pl. Kod rabatowy należy wpisać na ścieżce zakupowej.

Rodzaje wiz

Istnieje kilka typów wiz do Azerbejdżanu. W zależności od potrzeby możesz wybrać wizę jednokrotną bądź wielokrotną. Proponujemy wybrać jedną z oferowanych przez nas wiz: 

 • Wiza turystyczna – najczęściej wybierany rodzaj wizy, przeznaczony dla osób podróżujących i zwiedzających Azerbejdżan.
 • Wiza biznesowa/pracownicza – jest dedykowana dla osób, które planują spotkać się z kontrahentami, rozpocząć pracę zawodową. To wiza odpowiednia dla Ciebie, jeśli jesteś np. wystawcą na targach branżowych.
 • Wiza edukacyjna – sprawdzi się dla wszystkich, którzy chcą się uczyć w Azerbejdżanie, są uczestnikami konferencji, ale także przyjechali, aby wziąć udział w różnego rodzajach zawodach sportowych, edukacyjnych czy kulturalnych.
 • Wiza prywatna – dla osób podróżujących do Azerbejdżanu w celach prywatnych.
 • Wiza medyczna – dedykowana osobom, które jadą do Azerbejdżanu na kuracje, chcą poddać się zabiegom lub operacjom w tym kraju.
 • Wiza humanitarna – przyznawana dla osób, które pragną za sprawą działalności społecznej, naukowej bądź kulturalnej zaangażować się w dostarczanie pomocy humanitarnej. 
 • Wiza oficjalna – dedykowana osobom, które wybierają się do Azerbejdżanu jako oficjalni przedstawiciele organizacji.

Czas wyrobienia

To zależy. Czas oczekiwania w Ambasadzie na wizę to nawet 2 tygodnie. Za pośrednictwem naszego biura od dnia wypełnienia formularzu online łącznie cały proces zajmuje roboczo od 1 do 5 dni dla e-wizy jednokrotnej. Przy wizie wielokrotnej, tradycyjnej (wklejanej do paszportu) standardowo jest to 10 dni roboczych, natomiast należy też uwzględnić czas na skompletowanie dokumentów oraz przesyłkę kurierską. 

Ważne informacje:

 1. Jeżeli masz w paszporcie wizę do Górnego Karabachu możesz nie otrzymać zgody na wjazd na terytorium Azerbejdżanu (podobnie nie może się znaleźć taka informacja w paszporcie)
 2. Jeśli przebywasz na terenie Azerbejdżanu dłużej niż 10 dni, masz obowiązek zameldować się w Państwowych Służbach Migracyjnych Republiki Azerbejdżanu

Masz jeszcze inne pytania? Skontaktuj się z nami!

Wybór usług oferowanych przez aina.pl to – oszczędność czasu, pieniędzy i zbędnych nerwów! Przede wszystkim gwarantujemy Ci uczciwą i bezpieczną drogę zdobycia wizy!