Wiza do Australii – krok po kroku

Jako obywatel Polski nie możesz wjechać na terytorium Australii bez wizy na dłużej niż 3 miesiące. Ponieważ australijski wydział konsularny w Warszawie został zamknięty, obecnie wnioski papierowe są rozpatrywane jedynie przez Ambasadę Australii w Berlinie. Za pośrednictwem naszego biura możesz otrzymać gotowy wniosek drogą elektroniczną.

Wiza do Australii - rodzaje

Na naszej stronie internetowej możesz aplikować o wizę turystyczno-biznesową lub turystyczną. Pierwszy rodzaj wizy, 90-dniowy (na pobyt nie dłuższy niż 3 miesiące), dedykowany jest dla osób, które planują zwiedzać Australię, ich motywacją do podróży jest wyjazd służbowy, udział w konferencji lub wymiana handlowa. Drugi rodzaj, wydawany na 365 dni, przeznaczony jest również dla podróżujących, ale również tych, którzy np. pragną spotkać się z rodziną w Australii. Obydwie wizy wydawane są w trybie wielokrotnym. Trzeba jednak nadmienić, że okres pobytu nie może być dłuższy niż 3, 6 lub 12 miesięcy (w zależności od czasu, w którym aplikowało się o wizę).

Wymagane dokumenty

Jeśli ubiegasz się o wizę 90-dniową, nie będziesz potrzebował żadnych dodatkowych dokumentów, wystarczy Ci wypełniony na naszej stronie wniosek online. Jeśli ubiegasz się o wizę roczną, oprócz wypełnionego wniosku wizowego online musisz przygotować następujące dokumenty:

  • zaproszenie w formie listu od obywatela Australii w języku angielskim z jego podpisem, do zaproszenia należy dołączyć kopię strony ze zdjęciem z dokumentu stwierdzającego tożsamość osoby zapraszającej (np. z australijskiego paszportu lub karty imigracyjnej);
  • list z pracy informujący o zajmowanej pozycji, przyznanym urlopie i zarobkach;
  • w przypadku posiadania własnej firmy lub pracy w systemie samozatrudnienia należy przedstawić pełną dokumentację tj. kopię regonu, kopię wpisu do działalności gospodarczej lub wyciąg z KRS oraz sprawozdanie podatkowe za ostatni rok lub wyciąg z konta firmy;
  • w przypadku braku zaproszenia należy przedstawić pełen plan podróży;
  • potrzebny będzie wyciąg z konta prywatnego (ostatnie 3 miesiące);
  • potrzebny będzie również wyciąg z konta osoby zapraszającej (ostatnie 3 miesiące);
  • jeśli osoba ubiegająca się o wizę jest studentem lub uczniem powinna przedstawić list z uczelni wraz pieczęcią uczelni/szkoły oraz ważną legitymację uczelni lub szkoły;
  • jeśli osoba ubiegająca się o wizę jest emerytem / rencistą powinna przedstawić kopię legitymacji emeryta / rencisty + wyciąg z konta, na które wpływa emerytura / renta.

Ubezpieczenie turystyczne do Australii

MSZ wskazuje – że przed wyjazdem do Australii -wskazane jest wykupienie polisy turystycznej pokrywającej koszty leczenia, hospitalizacji oraz transportu medycznego. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy dedykowany kod rabatowy -10%AINAA10 – na wszystkie polisy dostępne na Gorilo.pl. Kod rabatowy należy wpisać na ścieżce zakupowej.

Czas wyrabiania

Za pośrednictwem naszego biura podróży wizę turystyczno-biznesową 90-dniową otrzymasz w ciągu od 1 do 3-ech dni roboczych. Czas oczekiwania po aplikowaniu na wizę ważną 365 dni wynosi od 14 do 20 dni. Jednak należy też uwzględnić czas na skompletowanie dokumentów oraz przesyłkę kurierską. Immigration w Australii zastrzega sobie prawo do wydłużenia procedury wizowej do 10 dni roboczych.

Masz jeszcze inne pytania? Skontaktuj się z nami!

Wybór usług oferowanych przez aina.pl to – oszczędność czasu, pieniędzy i zbędnych nerwów! Przede wszystkim gwarantujemy Ci uczciwą i bezpieczną drogę zdobycia wizy!