Wiza do Kanady – krok po kroku

Jako pierwszy krok – zacznij od wypełnienia formularza online. Określisz w nim m.in. czas swojej podróży oraz cel i miejsce wizyty. 

Wiza do Kanady - informacje

Dla obywateli Polski wizy do Kanady w przypadku podróży samolotem lub tranzytem nie są już wymagane. Jednak istnieje inny dokument obowiązkowy – jest nim eTA (Eletronic Travel Authorization). Z tym dokumentem można podróżować do Kanady przez 5 lat od daty wydania (jest to również okres, w którym powinien ważny być Twój paszport). Pamiętaj – jednorazowo w Kanadzie na eTA możesz przebywać pół roku, chyba, że urzędnik imigracyjny stwierdzi inaczej. Wypełniając nasz wniosek wizowy, równoznaczne aplikujesz o eTa. Osoby, które wybierają się w podróż do Kanady drogą morską lub lądową nie potrzebują tego dokumentu. 

eTA do Kanady - wymagane dokumenty

Ubiegając się o turystyczną eTA, poza wypełnionym wnioskiem wizowym, będziesz potrzebować paszport (ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży) i jego skan (strony ze zdjęciem). Przy biznesowej eTA, potrzebne będzie również zaproszenie od firmy/instytucji w Kanadzie.

Rodzaje eTA do Kanady

Na naszej stronie internetowej masz możliwość wyboru jednej z dwóch najczęściej wybieranych eTA: turystycznej i biznesowej. Turystyczna – dla osób podróżujących, wydawana jest na 6-miesięczny pobyt. Długość pobytu w Kanadzie na biznesowej eTA jest zależna od dat zamieszczonych na otrzymanym zaproszeniu. Ważność turystycznej i biznesowej eTA to 5 lat

Ubezpieczenie turystyczne do Kanady

Jak ostrzega MSZ ubezpieczenia podróżne do Kanady nie jest obowiązkowe, zaleca się jednak ze względu na wysokie ceny usług medycznych wykupienie odpowiedniej polisy obejmującej koszty leczenia w wysokości minimum 100 tys. CAD. Zdarzały się przypadki, że brak ubezpieczenia medycznego był powodem odmowy wjazdu na teren Kanady. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy dedykowany kod rabatowy -10%AINAA10 – na wszystkie polisy dostępne na Gorilo.pl. Kod rabatowy należy wpisać na ścieżce zakupowej.

Czas wyrabiania eTA do Kanady

Za pośrednictwem naszego biura podróży jest to zaledwie od 1 do 3 dni roboczych.

Wybór usług oferowanych przez Aina Travel to – oszczędność czasu, pieniędzy i zbędnych nerwów! Co najważniejsze –gwarantujemy Ci uczciwą i bezpieczną drogę zdobycia wizy!

Masz jeszcze inne pytania? Skontaktuj się z nami!