Wiza medyczna do Indii- krok po kroku

Czeka Cię operacja w Indiach? Zanim wyjedziesz za granicę, będziesz potrzebował/a specjalnej wizy medycznej do Indii. Wszelkie informacje dotyczące uzyskania odpowiednich dokumentów znajdziesz w tym poradniku.

Wiza medyczna do Indii - informacje

Zobacz, które dokumenty będą Ci potrzebne, aby uzyskać wizę medyczną do Indii:

Ubiegając się o wizę jednokrotną tradycyjną (dedykowaną wyłącznie w przypadku leczenia poważnych schorzeń medycznych):

 • oryginał paszportu ważny przez co najmniej 180 dni – 2 wolne strony obok siebie.
 • Wypełniony wniosek wizowy 
 • 1 x kolorowe zdjęcie paszportowe (aktualne) – pobierz wymagania dot. zdjęcia
 • kopia biletu lotniczego lub rezerwacji lotniczej (w obie strony)
 • pismo z indyjskiego szpitala lub od lekarza potwierdzające przyjęcie wnioskodawcy na leczenie oraz zawierające informacje o chorobie i przewidywanym czasie leczenia
 • pismo z indyjskiego szpitala lub od lekarza zawierające dane osoby, która zamierza towarzyszyć wnioskodawcy
 • kopia dokumentów potwierdzających przebyte leczenie w kraju wnioskodawcy
 • oświadczenie napisane oraz podpisane przez wnioskodawcę lub najbliższego członka rodziny, o wzięciu odpowiedzialności za aplikującego w trakcie jego pobytu w Indiach; oświadczenie musi być poświadczone notarialnie oraz przetłumaczone na język angielski przez przysięgłego tłumacza

Ubiegając się o e-wizę będą Ci potrzebne:

 • skan paszportu ważnego co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży
 • skan zdjęcia paszportowego (aktualnego) – pobierz wymagania dot. zdjęcia
 • kopię listu ze szpitala w Indiach potwierdzające przyjęcie wnioskodawcy na leczenie oraz zawierające informacje o chorobie i przewidywanym czasie leczenia  – na papierze firmowym

Ubezpieczenie turystyczne do Indii

MSZ wskazuje – że przed wyjazdem do Indii – wskazane jest wykupienie indywidualnego pakietu ubezpieczeniowego, szczególnie od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia. Osoby udające się w góry (szczególnie stan Dżammu i Kaszmir – rejon Ladakh) powinny być w posiadaniu polis ubezpieczeniowych obejmujących trekking na poziomie powyżej 2400 m. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy dedykowany kod rabatowy -10%AINAA10 – na wszystkie polisy dostępne na Gorilo.pl. Kod rabatowy należy wpisać na ścieżce zakupowej.

Ważność wizy

Korzystając z naszego pośrednictwa czas wyrabiania wizy pojedynczej tradycyjnej zależny jest ściśle od dat podanych na piśmie. Natomiast ważność e-wizy 1-krotnej wynosi 34 dni, a uprawnia do 30-dniowego pobytu w Indiach, a 2-krotnej to 120 dni od momentu wydania, a uprawnia do 60-dniowego pobytu w Indiach. 

Czas wyrabiania

Czas wyrabiania dla wizy to dla tradycyjnej wizy pojedynczej  to od 10 do 13 dni roboczych. Natomiast w przypadku e-wizy jednokrotnej lub dwukrotnej to w trybie standardowym 4 dni robocze lub ekspresowym 3 dni robocze. 

Zanim wybierzesz e-wizę do Indii...

 • elektroniczną wizę do Indii można uzyskać tylko podróżując samolotem na następujących lotniskach: AHMEDABAD, AMRITSAR, BAGDOGRA, BENGALURU, CALICUT, CHENNAI, CHANDIGARCH, COCHIN, COIMBATORE, DELHI, GAYA, GOA, GUWAHATI, HYDERABAD, JAIPUR, KOLKATA, LUCKNOW, MANGALORE, MUMBAI, NAGPUR, PUNE, TIRUCHIRAPALLI, TRIVANDRUM, VARANASI; lub statkiem do następujących portów: COCHIN, GOA, MANGALORE.
 • elektroniczna wiza do Indii przesyłana na e-mail w formie elektronicznej. Nie wymaga wysyłania oryginału paszportu. Otrzymuje się ją na podstawie skanów paszportu i zdjęcia.