Wiza do USA – krok po kroku

Proces otrzymania wizy do USA jest kilkuetapowy i dość trudny – ale nie martw się – jesteśmy tu po to, aby Ci go ułatwić!

Po pierwsze – musisz wypełnić szybki wniosek online na naszej stronie aina.pl. Pamiętaj – posiadanie wizy jest wciąż niezbędne, jeśli chcesz przebywać na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Wiza do USA - rodzaje

Na naszej stronie oferujemy 4 najpopularniejsze rodzaje wizturystyczno-rodzinną, biznesową, studencko-naukową oraz wizę dla dzieci. Wybierz jedną z nich. 
Wszystkie są wielokrotne i wydawane na okres 10 lat (konsulat USA w niektórych przypadkach może skrócić okres ważności wizy).

WAŻNE: Gdy wypełnisz już wniosek on-line za pośrednictwem naszej strony, zostanie wysłany do Ciebie formularz, w którym określisz m.in.: czas, cel i miejsce podróży. Dzięki niemu uda nam się również sprecyzować – jaki konkretnie rodzaj wizy potrzebujesz.

Uwaga

W związku z dołączeniem przez Polskę do programu Visa Waiver oraz wymaganą autoryzacją ESTA prosimy o zapoznanie się z naszym tekstem: https://www.aina.pl/a/do-usa-bez-wiz-od-kiedy-na-jakich-zasadach-poradnik/

Ubezpieczenie podróży do USA

To bardzo ważny krok w procesie wizowym. Pamiętaj, że koszty leczenia w USA są horrendalnie drogie, więc chociaż ubezpieczenie nie jest wymagane, to logicznym krokiem będzie ubezpieczyć się wcześniej na każdy dzień pobytu. Podczas wypełnienia wniosku online o wizę na naszej stronie zostaniesz zapytany, czy jesteś ubezpieczony. Ubezpieczenie turystyczne możesz kupić już dzisiaj online przez naszą stronę: Gorilo.pl Możesz przy tym skorzystać ze zniżki -10% na wszystkie polisy z kodem AINAA10

Rozmowa z konsulem

Ostatni krok – ten najważniejszy – to rozmowa z konsulem. Masz do wyboru dwie lokalizacje, w których odbędzie się spotkanie – Kraków lub Warszawę. My umawiamy pasujący obu stronom termin. 

Na rozmowę należy przygotować zestaw dokumentów:

 1. paszport lub jego skan (ważny na ponad 6 miesięcy przed planowanym pobytem) 
  *jeżeli ważność dokumentu jest krótsza niż 6 miesięcy, zezwolenie na pobyt w USA zostanie skrócone do daty ważności w paszporcie
  *gdy paszport stracił ważność wcześniej niż posiadana w nim wiza, to można wciąż podróżować z tymi dokumentami do USA. Wiza jednak nie może być zniszczona lub anulowana, a podróżować należy wtedy z dwoma paszportami – starym z ważną wizą plus nowym. Wiza nie może być przedziurkowana podczas anulowania starego paszportu – należy zwrócić na to szczególną uwagę podczas wymiany paszportów).
 2. zdjęcie w formie elektronicznej (będąc u fotografa poproś o „zdjęcie do wizy, biometryczne”) musi być aktualne (wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy), kolorowe, z twarzą na wprost, z widocznymi uszami, wzrokiem skierowanym na obiektyw, na białym tle w formacie 5×5 cm. Twarz na zdjęciu musi mieć 3 cm od czubka do podbródka) minimalny rozmiar zdjęcie wynosi 600×600 px, a maksymalny to 1200×1200 px. Na zdjęciu nie wolno mieć okularów ani żadnych przedmiotów zakrywających twarz. 
 3. wydrukowane potwierdzenia wniosku online 

 4.  potwierdzenia umówionego wcześniej spotkania 

Trudności z otrzymaniem wizy do USA

Problem z pozytywnym rozpatrzeniem wniosku mogą mieć m.in.: osoby bezrobotne, osoby samotne, nieposiadające rodziny, osoby karane oraz osoby, które będąc kiedyś w USA przekroczyły termin dozwolonego pobytu. Jeśli chcesz uzyskać poradę w zakresie planowanej rozmowy z konsulem i jej przebiegu, zapraszamy do zakładki „Kontakt

Odbiór wizy

Udało Ci się zdobyć wizę? Super! Teraz paszport z gotową wizą otrzymasz bezpośrednio z ambasady. Zostanie on doręczony za pośrednictwem poczty kurierskiej na wskazany wcześniej we wniosku adres. Bezpośredni odbiór wizy z paszportem jest możliwy już w ambasadzie, ale jedynie w wyjątkowych przypadkach i za zgodą konsulatu.

Czas wyrobienia wizy do USA

Nasze biuro podróży przygotowuje aplikacje wizową do Stanów Zjednoczonych w ciągu 3 dni w trybie priorytetowym i 5 dni w trybie standardowym. Trzeba przy tym doliczyć czas oczekiwania na rozmowę z konsulem (w zależności od sezonu jest to od 1 do 4 tygodni). Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, należy przygotować się do 5 dni roboczych w oczekiwaniu na przesyłkę. Podsumowując – najlepiej rozpocząć procedurę wizową co najmniej 1,5-miesiąca przed wyjazdem. 

Oferujemy Ci pomoc w zakresie:

 • przebiegu całego procesu wizowego (ze strony naszych ekspertów możesz liczyć zawsze na 100% miłą i kompetentną obsługę)
 • wypełniania wniosków online – w tym ustalenia odpowiedniej kategorii wizowej i naniesienia korekty/poprawek na odpowiednie pola formularza,
 • rozmowy z konsulem – tutaj umówienia na spotkanie, udzielenia rzetelnych informacji jak dobrze wypaść podczas rozmowy,
 • dostarczenia wszelakiej, niezbędnej dokumentacji – w zależności od preferencji – wydrukowane pocztą lub mailem.

Wybór usług oferowanych przez Aina Travel to – oszczędność czasu, pieniędzy i zbędnych nerwów! Co najważniejsze –gwarantujemy Ci uczciwą i bezpieczną drogę zdobycia wizy!

Masz jeszcze inne pytania? Skontaktuj się z nami!