Wiza turystyczna do USA – krok po kroku

Wiza turystyczna do USA przeznaczona jest dla każdej osoby podróżującej do USA w celach turystycznych. Przeczytaj poniższy artykuł co powinieneś wiedzieć zanim zaczniesz aplikować o tę wizę! 

Wiza do USA - informacje

Aby uzyskać wizę turystyczną do USA będą Ci potrzebne następujące dokumenty:

Uwaga

W związku z dołączeniem przez Polskę do programu Visa Waiver oraz wymaganą autoryzacją ESTA prosimy o zapoznanie się z naszym tekstem: https://www.aina.pl/a/do-usa-bez-wiz-od-kiedy-na-jakich-zasadach-poradnik/

Ważność wizy

O długości Twojego pobytu w USA decyduje konsul, ale najczęściej wydawana jest promesa wizowa na 10 lat i upoważnia do wielokrotnego przekraczania granicy. Na podstawie promesy wizowej – do paszportu zostaje wbijana pieczątka z wizą na lotnisku w USA. Dopiero tam Urzędnik Imigracyjny podejmuje ostateczną decyzję o wjeździe i długości pobytu (maksymalnie jest to okres 6 miesięcy).

Rozmowa z konsulem

Wszystkie informacje dotyczące rozmowy z konsulem, niezbędnych dokumentów i wszelakich kwestii formalnych znajdziecie we wpisie: https://www.aina.pl/a/jak-zdobyc-wize-do-usa-krok-po-kroku/

Czas wyrabiania wizy

Za pośrednictwem naszej strony internetowej czas wyrabiania wizy określony jest jako 3 lub 5 dni roboczych. To okres, w którym weryfikujemy oraz przygotowujemy aplikację wizową do USA. Do tego czasu należy jeszcze doliczyć czas oczekiwania na rozmowę z konsulem (w zależności od sezonu od 1 do 4 tygodni). Jeśli konsul pozytywnie rozpatrzy aplikację, na paszport z wizą trzeba poczekać jeszcze ok. 5 dni roboczych. Każdy nasz klient  otrzymuje instrukcje odnośnie sposobu rozmawiania z konsulem oraz otrzymuje informacje o terminie spotkania. Przygotowujemy wszelkie wymagane dokumenty, które wysyłamy do naszych klientów mailem lub wydrukowane pocztą. Samą procedurę wizową najlepiej rozpocząć 1,5 miesiąca przed planowaną wyprawą. 

Ubezpieczenie turystyczne do USA

Należy pamiętać, że koszty leczenia w Stanach Zjednoczonych są wielokrotnie większe niż w Polsce – dlatego suma kosztów leczenia (KL) w ubezpieczeniu turystycznym na czas wyjazdu powinna wynosić co najmniej 100 000 zł. Przed zakupem polisy turystycznej – polecamy skorzystać ze strony naszego partnera: Gorilo.pl – gdzie łatwo i bardzo szybko kupisz  polisę online. Możesz wykorzystać do tego kod rabatowy: AINAA10 – który daje Ci zniżkę -10% na wszystkie polisy (kod należy wpisać na ścieżce zakupowej).

Nasza oferta obejmuje pomoc w zakresie:

  • przebiegu całego procesu wizowego (ze strony naszych ekspertów możesz liczyć zawsze na 100% miłą i kompetentną obsługę)
  • wypełniania wniosków online – w tym ustalenia odpowiedniej kategorii wizowej i naniesienia korekty/poprawek na odpowiednie pola formularza,
  • rozmowy z konsulem – tutaj umówienia na spotkanie, udzielenia rzetelnych informacji jak dobrze wypaść podczas rozmowy,
  • dostarczenia wszelakiej, niezbędnej dokumentacji – w zależności od preferencji – wydrukowane pocztą lub mailem.

Wybór usług oferowanych przez Aina Travel to – oszczędność czasu, pieniędzy i zbędnych nerwów! Co najważniejsze –gwarantujemy Ci uczciwą i bezpieczną drogę zdobycia wizy!

Masz jeszcze inne pytania? Skorzystaj z naszego FAQ

Wejdź na aina.pl → Z listy „Gdzie potrzebujesz wizy?” → Wybierz USA → Kliknij „Sprawdź” – i zjedź na sam dół strony do sekcji „Często zadawane pytania: Wiza do USA”