Nowa wiza turystyczna do Nowej Zelandii – czym jest NZeTA

Od 1 października 2019 wprowadzono obowiązek związany z uiszczeniem nowej opłaty wjazdowej do Nowej Zelandii – New Zealand Electronic Travel Authority. Będą nią objęci obywatele krajów, którzy do tej pory w celach turystycznych korzystali z ruchu bezwizowego, w tym obywatele Polski.

Wiza do Nowej Zelandii

Jak tłumaczy MSZ władze Nowej Zelandii ze względu na coraz większe zainteresowanie turystów zdecydowały się wprowadzić nową opłatę wizową do tego kraju. Zmiany te dotknęły również turystów z Polski. Od teraz przed wyjazdem do Nowej Zelandii należy uiścić wpłatę za wjazd do tego kraju. Opłata konsularna za nową wizę wysokości 47 dolarów nowozelandzkich. W to wliczona jest dodatkowa opłata klimatyczna – International Visitor Conservation and Tourism Levy. Szacowane zyski z programu w ciągu 5 lat powinny przynieść 450 miliardów złotych. Zyski z tej inwestycji mają być przeznaczone na rozbudowę infrastruktury turystycznej Nowej Zelandii oraz przyczynią się na działania na rzecz ochrony środowiska kraju.

Wejdź na Aina.pl i aplikuj on-line o wizę do Nowej Zelandii.

Informacje o wizie do Nowej Zelandii

Aby ubiegać się o wizę do Nowej Zelandii, należy przygotować jedynie ważny paszport. Wiza wydawana jest w trybie wielokrotnym i można przebywać na niej nie dłużej niż 3 miesiące w Nowej Zelandii. Czas wyrabiania wizy za pośrednictwem naszej firmy to od 2 do 4 dni. Z ważnych informacji – turyści, którzy jadą do Nowej Zelandii w celach medycznych (planują zabieg lub leczenia na terenie Nowej Zelandii) – nie będa mogli ubiegać się o tę wizę.

Ubezpieczenie turystyczne do Nowej Zelandii

Pierwsza pomoc powypadkowa jest udzielana bezpłatnie. Natomiast koszty dalszego leczenia w Nowej Zelandii pokrywa cudzoziemiec. Z tego względu MSZ zdecydowanie zaleca się wykupienie odpowiedniej polisy ubezpieczenia zdrowotnego

Przy zakupie ubezpieczenia polecamy skorzystać ze strony naszego partnera: Gorilo.pl – gdzie łatwo i bardzo szybko kupisz  polisę online. Możesz wykorzystać do tego kod rabatowy: AINAA10 – który daje Ci zniżkę -10% na wszystkie polisy (kod należy wpisać na ścieżce zakupowej).