Nowa wiza turystyczna do Arabii Saudyjskiej – już dostępna na Aina.pl

Już od dzisiaj możecie aplikować o nową, elektroniczną wizę do Arabii Saudyjskiej w celach turystycznych. O tym, skąd te zmiany informujemy w naszym artykule!

Wiza do Arabii Saudyjskiej. Nareszcie...

Po okresie długich obietnic – Arabia Saudyjska rozpoczęła wydawanie elektronicznych wiz. Programem objętych zostało 49 krajów, w tym Polska. Informację o rozpoczęciu wydawania elektronicznych wiz podał J.E Mohammed Hussain Madani – ambasador Królestwa Arabii Saudyjskiej w Polsce. Moment wydania elektronicznych wiz do Arabii Saudyjskiej przypadł na 87. rocznicę utworzenia państwa. Podczas spotkania z ambasadorem Arabii, przedstawiono plan rozwoju gospodarczego – po otwarciu Arabii Saudyjskiej na turystów. Został on dokładnie opisany w programie “Wizja 2030”.

E-wiza do Arabii Saudyjskiej - na jakich zasadach?

Opłata konsularna za nową wizę do Arabii Saudyjskiej wynosi (440 SAR), czyli ok. 125 $. Wiza jest ważna przez 360 dni od daty wydania i można na niej przebywać w Arabii do 90 dni przy jednorazowym pobycie. Łącznie można przebywać w Arabii Saudyjskiej nie więcej niż 180 dni w trakcie całego roku. E-wizy będą akceptowane na wszystkich saudyjskich lotniskach i granicach lądowych, dzięki czemu podróż lądowa przez Bliski Wschód stanie się o wiele prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Ważna informacja – Mekka i Medyna –  są wyłączone z ruchu dla podróżujących w celach turystycznych. 

Na Aina.pl można już ubiegać się o elektroniczną wizę do Arabii Saudyjskiej.

Skąd te zmiany?

Kraj ma ogromny potencjał turystyczny i chce to wykorzystać. Zwłaszcza, że Arabia może pochwalić się pięcioma obiektami światowego dziedzictwa UNESCO. Trzeba pamiętać, że proces, który dzieje się w Arabii Saudyjskiej, to początek zmian kulturowych i społecznych, który nastąpił w ciągu ostatnich kilku lat. W Arabii Saudyjskiej zaczyna się liberalizować prawo w stosunku do kobiet – którym np. zezwolono na prowadzenie pojazdów czy uzyskiwanie paszportów bez zgody opiekuna. Arabia Saudyjska – aby przyciągnąć turystów, rozpoczęła ogromna liczba nowych inwestycji, w kraju otwiera się luksusowe kurorty nad Morzem Czerwonym, gdzie jak wskazują zagraniczne media – będzie można nawet spożywać alkohol czy pozwolić sobie na nieco bardziej skąpy strój przed wyjściem na plaże.

Sprawdź również wizy do Japonii.

Źrodło:

www.lonelyplanet.com/articles/saudi-arabia-tourist-e-vis