E-wizy do Wietnamu – program przedłużony do 2021

Rząd wietnamski postanowił przedłużyć program pilotażowy eVisa o kolejne lata. Wietnamska eVisa została uruchomiona w lutym 2017 roku i przyniosła korzyści tysiącom turystów z ponad 40 krajów, w tym z: USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Chin, Japonii, Korei Południowej i Indii.

E-wiza do Wietnamu a turystyka

Ponad 240 000 turystów podróżowało do Wietnamu z e-wizą w pierwszych 8 miesiącach tego roku, zgodnie z danymi Narodowej Administracji Turystyki w Wietnamie. Stanowi to jedynie procent całkowitej liczby odwiedzających, która wynosi około 15 milionów rocznie.

System aplikacyjny eVisa miał wygasnąć w lutym 2018 roku. Jednak w ramach rządowych planów zwiększenia turystyki podjęto decyzję o kontynuowaniu programu do lutego 2021 roku.

Ubezpieczenie podróżne do Wietnamu

Oprócz wizy, należy pamiętać o ubezpieczeniu podróżnym do Wietnamu. MSZ sugeruje, aby wypić polisę turystyczną obejmującej okres pobytu w Wietnamie, pokrywającej koszty leczenia i transportu medycznego. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy dedykowany kod rabatowy -10% AINAA10 – na wszystkie polisy dostępne na Gorilo.pl. Należy wpisać go na ścieżce zakupowej.

Jak zdobyć e-wizę do Wietnamu?

Podróżni (w tym turyści z Polski) mogą uzyskać 30-dniową wizę na pojedynczy wjazd w celach turystycznych lub biznesowych, wypełniając prosty formularz online. Proces ten zajmuje tylko kilka minut i nie ma potrzeby udawania się do ambasady lub konsulatu. Turyści mogą wjechać do Wietnamu na każde z 8 międzynarodowych lotnisk w kraju, 7 portów morskich i 13 przejść granicznych.

Aplikując o wizę do Wietnamu możesz skorzystać z usług sprawdzonego pośrednika, jakim jest firma Aina Travel.

Wnioskodawcy mogą wypełnić aplikację online eVisa, odpowiadając na serię podstawowych pytań. Rodzaje wymaganych informacji obejmują imię i nazwisko wnioskodawcy, jego adres zamieszkania, datę urodzenia, dane paszportowe i plany podróży.

Konieczne jest posiadanie ważnego paszportu w jednym z kwalifikujących się krajów i uiszczenie opłaty przy użyciu karty kredytowej lub debetowej. Korzystając z usług Aina Travel, za wizę możesz również zapłacić gotówką w jednym z biur lub przelewem.