Wiza biznesowa do Rosji – krok po kroku

Wizę biznesową do Rosji potrzebujesz, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą na terenie Rosji, chcesz spotkać się z kontrahentem lub jesteś wystawcą podczas targów. Wszędzie tam, gdzie dochodzi do wymiany handlowej – potrzebna Ci będzie wiza biznesowa. 

Wiza biznesowa do Rosji - informacje

Aby uzyskać wizę biznesową do Rosji będą Ci potrzebne następujące dokumenty:

  • specjalne zaproszenie wydane przez rosyjski MSZ (FSM) lub firmę rosyjską na papierze firmowym
  • paszport ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży
  • wypełniony wniosek wizowy 
  • 1 x zdjęcie paszportowe (aktualne – zrobione nie później niż 6-miesięcy przed wyjazdem) – pobierz wymagania dot. zdjęcia
  • obowiązkowe ubezpieczenie podróżne (opiewające koszty leczenia na sumę min. 30 000 EUR, obejmujące ŚWIAT) na okres ważności wizy. Specjalnie dla czytelników naszego bloga przygotowaliśmy -10% kod rabatowy – AINAA10 – na wszystkie polisy na Gorilo.pl 

Ważność wizy

Z zależności od potrzeby możesz się ubiegać o wizę biznesową do Rosji 1-krotną, 2-krotną lub wielokrotną. Ważność wizy jest zdeterminowana datami na zaproszeniu. Za pośrednictwem naszej strony internetowej możesz się ubiegać o wizę do 90 dni lub 180 dni. 

Czas wyrabiania

Dla wizy 1- i 2-krotnej jest to kolejno 6 dni roboczych w trybie standardowym, a 3 dni robocze w trybie ekspresowym. 

Zaproszenie biznesowe do Rosji

Przy aplikacji o wizę biznesową 1- lub 2-krotną wystarczy kopia zaproszenia. Jeżeli jednak ubiegasz się o wizę biznesową wielokrotną, należy posiadać oryginał zaproszenia. W niektórych konsulatach możliwe jest złożenie skanu zaproszenia (do końca aplikacji należy koniecznie dostarczyć oryginał). W razie pytań – skontaktuj się z nami!

Przedłużenie wizy biznesowej

Niestety przedłużenie wizy nie jest możliwe. Po zakończeniu ważności wizy należy aplikować o następną wizę z nowymi dokumentami (ważne! Raz wykorzystanego do wizowania zaproszenia, nie możemy użyć ponownie do wyrobienia nowej wizy).

Wybór usług oferowanych przez aina.pl to – oszczędność czasu, pieniędzy i zbędnych nerwów! Przede wszystkim gwarantujemy Ci uczciwą i bezpieczną drogę zdobycia wizy!

Masz jeszcze inne pytania? Skontaktuj się z nami!