Wiza pracownicza do Rosji – krok po kroku

Wiza pracownicza do Rosji jest dedykowana wszystkim osobom, które pragną podjąć się pracy na terenie Federacji Rosyjskiej (w tym w Obwodzie Kaliningradzkim). W tym artykule dowiesz się, co potrzebujesz, aby uzyskać tę wizę. 

Wiza pracownicza do Rosji - informacje

Aby uzyskać wizę turystyczną do Rosji będą Ci potrzebne następujące dokumenty:

  • aktualne zaproszenie do Rosji potwierdzone przez rosyjski MSZ – pobierz wzór zaproszenia
  • paszport ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży
  • wypełniony wniosek wizowy 
  • 1 x zdjęcie paszportowe (aktualne – zrobione nie później niż 6-miesięcy przed wyjazdem) – pobierz wymagania dot. zdjęcia
  • obowiązkowe ubezpieczenie podróżne (opiewające koszty leczenia na sumę min. 30 000 EUR, obejmujące ŚWIAT) na okres ważności wizy. Specjalnie dla czytelników naszego bloga przygotowaliśmy -10% kod rabatowy – AINAA10 – na wszystkie polisy na Gorilo.pl 
  • zaświadczenie o braku zakażenia wirusem HIV potwierdzone przez polska placówkę
  • przy wizie wielokrotnej – kopia wykorzystanej wizy do Rosji (w ciągu ostatniego roku)

Ważność wizy

Wiza pracownicza do Rosji jest wydawana według dat określonych we wniosku wizowym. Na naszej stronie internetowej można zakupić wizę pracowniczą 1-krotną na 90 dni z późniejszym przedłużeniem przez organy Federalnej Służby Migracyjnej lub wizę wielokrotną ważną 3 lata dla wykwalifikowanych fachowców.

Czas wybrabiania

Za pośrednictwem naszego biura podróży czas trybie standardowym to 6 dni roboczych oraz 3 w trybie ekspresowym. 

Wybór usług oferowanych przez aina.pl to – oszczędność czasu, pieniędzy i zbędnych nerwów! Przede wszystkim gwarantujemy Ci uczciwą i bezpieczną drogę zdobycia wizy!

Masz jeszcze inne pytania? Skorzystaj z naszego FAQ

Wejdź na aina.pl → Z listy „Gdzie potrzebujesz wizy?” → Wybierz Rosja → Kliknij „Sprawdź” – i zjedź na sam dół strony do sekcji „Często zadawane pytania: Wiza do Rosji”